A Harmadik Évezred Alapítvány pályázati program tervezete

Program tárgya:
A Magyar Szeretetemberek és Szeretetközösségek Mozgalmával (MA-SZEM) közösen kidolgozott helyi közösség- és életminőség fejlesztési program, 2022-2023.

Megvalósító:
Harmadik Évezred Alapítvány, a MA-SZEM és a társszervezetek Szentesről, Gyöngyösről, Veszprémből, Véméndről.

Általános program célja:
Magas eszmei, etikai és gyakorlati értékeket felmutató helyi közösségek, szeretetközösségek létrejöttének kezdeményezése és azok önszervező formában való fenntartása, valamint a nemzeti és egyetemes emberi összetartozást segítő civil közösségi élet fellendítése.

A pályázat másik központi eleme: az életminőség fejlesztése, kiemelten a családi és közösségi kapcsolatokban. Illetve a helyi társadalom közösségi minőségének javítása.

Célközönség:
A felnőtt korú civil lakosság azon része, aki érzékeny körülötte lévő világ és emberi kapcsolatok minőségére, és részt kíván venni a helyi, önszervező, sokoldalú közösségi életben.

Program által érintett társadalmi hatások:

  • Helyi közösség fejlesztése
  • Lélekfejlesztés, tudatfejlesztés, tudásfejlesztés
  • Életminőség fejlesztés
  • Széles körű életesély javítása
  • Közművelődés, kultúra fejlesztés, képzések tartása
  • Társadalmi párbeszéd és együttműködés a településeken

Program elemei:

I. Lokális közösség építés

Négy különböző régióban kiválasztott településeken önszervező, szeretet központú közösségi élet kezdeményezése és mentorálása:

  • 1.: Kapcsolatfelvétel a helyi szervezőkkel (a helyi hősökkel), majd aktív szervező kör (3-5-7 fő) kialakítása
  • 2.: A kör bővítése: további 15-20 helyi résztvevő bevonása
  • 3.: Stratégia és vízió kialakítása 5 évre, a helyi szeretettársadalom kialakítására
  • 4.: Kapcsolódó helyi közösségek és szervezetek bevonása a programba
  • 5.: A közösségek tagjainak lelki-szellemi fejlesztése
  • 6.: A közösségi tevékenységek új formáinak kiválasztása
  • 7.: Az éves program véghezvitele: közösségi tevékenység heti 1 alkalommal a helyi szervezők, havi 1 alkalommal a programot koordináló szervezet (Harmadik Évezred Alapítvány) által küldött mentorok közreműködésével.

II. Képzések:

  •  1. Helyi közösségi szervezők tovább képzése a program céljának megfelelően, Budapesti és vidéki helyszíneken, nem formális képzés keretein belül.
    Képzés témák:
    – közösség szervező
    – önismereti csoport vezető
    – szeretetkör vezető
  • 2. Nem formális képzés szervezése a helyi közösségek részére, egy éves, összefüggő tanítási rendszerben. Arról, hogy váljunk Szeretetemberré és hogyan teremtsük meg a Szeretetközösséget?
  • 3. A képzések várható neve: Lélek- és Tudat Szabadegyetem, Szeretet Egyetem, Civilegyetem, stb.

III. Országjárás a Szeretet-egység szellemében

Előadások, nyitott közösségi szeretet-napok (családi- és egészség napok, önellátás napok, kultúra napok, stb.) szervezése előadásokkal, egyéni önismereti és egészség-fejlesztő szolgáltatásokkal.
Például:

  • Szeretet nap
  • Család nap
  • Egészség nap (ÉLSZ Nap)
  •  Helyi társadalom nap
  •  Tudatosság nap
  •  Csend nap
  •  Stb.

IV. Szeretet-ünnepek

– Évente egy-egy alkalommal megrendezésre kerülő országos Szeretet-ünnepség („fesztivál”), ismert előadók és az országszerte már működő közösségek bevonásával.

Tervezett időzítés és helyszín: 2022. július/augusztus, Veszprém.

V. Internetes jelenlét

– A szellemi segítség érdekében a Ma-Szem honlapjának fejlesztése, a magyarországi helyi Szeretet-közösségeinek adatbázisával, közösségek közötti átjárhatóság infrastruktúrájának biztosításával

VI. Média tartalmak és kiadványok

– A szellemi alapokat és gyakorlati megvalósításokat bemutató könyvek, videofilmek, kiadványok elkészítése, közzététele, terjesztése.
– Képzési programot kiegészítő papír alapú és digitális oktatási anyagok

Mellékletek

A fenti I.-VI. pontban megfogalmazott, átfogó elképzelés alapján kiválasztottunk négy települést a projekt megvalósítására. A négy település önállóan készítette el saját projekttervét!! Íme:

(I.) Gyöngyös és térsége szeretetközösség programja

A helyi egyesület: Aurum Sophia Alapítvány, Gyöngyöstarján

Adószám: 19299923-1-10
Nyilvántartási szám: 10-01-0001217

Az A.S. Alapítvány célja olyan alapelvek, módszerek és ismeretek átadása, terjesztése, oktatása,  amelyek hozzásegítik az embereket, hogy egyénként és közösségként, önmagukkal és a világban való működésükkel kapcsolatban nagyobb tudatosságra tegyenek szert, képességeiket fejlesszék, tehetségeiket felfedezzék és ezek által egy örömteli, elégedett, beteljesült életet valósítsanak meg.
Az alapítvány további célja egy fenntartható, részben önellátó, ökológiailag pozitív lábnyomú közösségi központ létesítése Magyarország területén, ahol a tevékenységét napi szinten végzi:  elsősorban önfejlesztő programok, rekreációs táborok, kutatási tevékenységek, környezetvédelmi tevékenységek és egészséges termékek előállításával.
Cél továbbá a hasonló jellegű, fenntartható fejlődést támogató közösségek és közösségi terek létrejöttének kezdeményezése és támogatása országszerte.

 1. Heti rendszerességű, személyes közösségi találkozók és közös munkák a következő témakörökben:

– Közösség építés: Hogyan szervezzünk jól működő közösséget?
– Lélek-emelés: Hogyan válj derűt és örömet sugárzó emberré?
– Önfejlesztés: Hogyan legyél kívül is olyan ember, amilyen belül lenni szeretnél?

2. Képzés: Lélek és tudat szabadegyetem
– Célja: az élet minden lényeges területét átfogó, önálló szeretet gondolkodásra és szeretetközpontú cselekvésre nevelő életminőség és életmód fejlesztő elméleti és gyakorlati ismeretek és módszerek átadása
– Ütemezés: Havi 1-2 teljes nap (a helyi közösség igényének megfelelően), kivitelező szervezet és társszervezetek által biztosított képzők vezetésével
– Oktatási segédanyagok és folyamatos mentorálási lehetőség biztosítása

3. Lelki sérültek gyógyítása, képzése, emelése

– Célja: harmonikus, szeretet teljes, másokkal szeretetben együttműködő élet elérése.
– Ütemezés: két hetente egyszer a társszervezettel közösen.
– Fejlesztő gyakorlatok végzése és ajánlott könyvek bemutatása

4. Gyöngyös környéki falvakban helyi szeretetalapú közösségfejlesztés (például Gyöngyösoroszi, Pálosvörösmart)

– Célja: Kapcsolódás a falvakban élő emberek törekvéseivel, hiszen egységben erő, mert az új társadalom úgy születik meg, hogy minél több együttműködő szeretetközösség legyen.
– Ütemezés: A falvakban rendszeresen találkozó, konkrét helyi feladatokat vállaló kisközösségek új életminőséget teremtenek.
– Fejlesztő és közösségi életet irányító törekvések segítése új közösségminták bemutatásával. A résztvevő településeknek Facebook csoport létesítése.

(II.) Véméndi projekt terv

Véméndért Egyesület, 7726 Véménd Tavasz u. 1. Adószám: 18646456-1-02

A Véméndért Egyesület kulturális és szellemi alapú szerveződésként jött létre 2015-ben, hogy a településen működő kulturális csoportokat összefogja, a közösségeket megerősítse és támogassa a helyi hagyományokat és azok megőrzését, fennmaradását. Az egyesület transzgenerációs, életkort tekintve széles intervallumot ölel fel. Az egyesület központi tevékenysége a zenei, tánc és egyéb kulturális csoportok támogatása. Az egyesületen belül felmerült az igény, hogy a szellemi és közösségi élet, a közösségformálás területén bővítse tevékenységét a településen élők és a településről elszármazottak köreiben. A kultúra és a közösség iránti szeretetet szeretnénk kiterjeszteni, hogy a kulturális körök, baráti társaságok fennmaradjanak, bővüljenek, újak alakuljanak és a közösségek egymással szorosabb kapcsolatba, kölcsönhatásba kerüljenek, együttműködésük pedig egyre hatékonyabbá váljon. Szeretnénk olyan közös tevékenységeket, eseményeket létrehozni, szervezni és fenntartani, melyek szellemi alapot teremtenek a helyi közösségek összetartozásának és összeköttetésének. Szeretnénk megcélozni a családosokat, a nagycsaládosokat, a pedagógusokat, és nem utolsósorban a település jövőjét jelentő fiatalokat, iskolásokat és gyermekeket is programjainkkal. A programokkal szeretnénk aktívan bevonni a különböző csoportokat az együttműködésbe.

Ezen törekvéseink számára egyedülálló támogatással és információval szolgál a Harmadik Évezred Alapítvány, illetve a Stratégiakutató Intézet.

Tervezett rendezvények és programok:

Szeretet-kenyér sütése

Gasztronómia-hagyomány-tudástár-kultúra-közösségépítés szintézise – a hagyományos kenyérsütés bemutatásával és kipróbálásával összekötött közösségépítés, a hagyományőrzés és az egészségtudatosság égisze alatt; történelmi és történelmi hagyományokon alapuló, példát statuáló mozgalmak és szervezetek bemutatása előadások, kerekasztal-beszélgetések formájában; egészséges életmód előadások pl. hagyományos gyógynövényekről, gyógygombákról, egészséges táplálkozásról, a búza ősi hagyományairól stb. A rendezvény kiterjeszthető a helyi és kistérségi nagycsaládosokra, a pedagógusokra és az iskolásokra. Az előadások mellett interaktív gyerek- és hagyományos zenei programok teremtenének lehetőséget és jelentenének kedvcsinálót a családosok és a gyerekek számára a részvételhez.    

Előadások és előadók: Kalot Mozgalom története – Ugrin Emese; Teremtő Kör bemutatkozása – Hegedűs Gergely András, Incze Gáspár; MA-SZEM bemutatkozás – Varga Csaba; Kenyérsütés – kovászolás – minitanfolyam Apacellerné Dr. Kozák Virág; Őstönköly – Dr. Kalmár Mendel Gergely; Egészséges felszívódás – Dr. Csicsor János; Gyógygombák – Gyöngyösi Sándor stb.

Gyerek-sarok bábjátékkal, énekléssel, gyerekekre adaptált kenyérkészítéssel, étkezési- és szálláslehetőséggel az előadók számára.

Szeretet-óra

Szeretnénk elkezdeni egy együttműködést a helyi pedagógusokkal (óvoda és iskola egyaránt), hogy létrehozzuk a ‘Szeretet-órát’ vagy annak kezdeményét az iskolás (és óvodás) gyermekek számára a ‘Boldogság-óra’ mintájára, melyet aztán az intézményekben továbbfejleszthetnek. Az iskolákban ‘Szeretet-előadásokat’, ‘Szeretet-beszélgetéseket’, ‘Szeretet-játékokat’ szerveznénk karizmatikus meghívottak és a pedagógusok segítségével. Szeretnénk a gyermekek szülőfalujukhoz, lakóhelyükhöz, közösségükhöz való kötődést és a hovatartozás érzését is erősíteni. A programban résztvevő pedagógusok felkészülését, ötletbörzét, programírást szakemberekkel együtt végeznénk. A programba kulturális elemeket is vegyítenénk, mint a zene, népzene, népművészet, minden a településen élő nemzetiség kultúrájából és nyelvéből merítve.

Közösségi tér közös teremtése

A helységben egy kiválasztott önkormányzati- vagy közterületen szeretnénk egy olyan közösségi teret közösen létrehozni, amely lelki-szellemi, szeretet alapú térként is szolgálna és folyamatos fejlesztése a közösség szellemi fejlődését is képes lenne tükrözni, illetve a közösségi összetartozást jelképezni. Az akció részeként előadásokat, beszélgetéseket tartanánk a közösségépítésről, a gyógynövényekről, a növénygondozásról, a növények, a természet és az ember kapcsolatáról és annak szimbolikájáról ésatöbbi.

Előadások és előadók: Szeretetfalva előadás – Varga Csaba; Gyógy-növények – Polyák Ágnes; Paradicsomkert – Csendes Ildikó; Ökológiai kertészet – Dr. Gyulai Iván; Metszőtanfolyam – Polyák Ágnes stb.

III. Szentesi projektterv

Szentes azon Kárpát–medencei települések közé tartozik, amelyik rendelkezik boldogságváros stratégiával. A stratégia készítésekor történt felmérések szerint közel 30 olyan önálló projekt azonosítható, amely alkalmas vagy alkalmas lehet szeretetközösségi programok megvalósítására. Természetesen a városi és térségi hatású közösség eltérő szervezettségűek és erősségük is eltérő, de a pályázati cél megvalósításához kiválasztottunk három olyan szeretetközösséget, amely eltérő okból, de releváns lehet a magasabb célok megvalósításához.

A közösségek név szerint a következők: Szentes Boldogságklub, a Magyarok Szövetsége Szentesi csoport, illetve a szépségipar területéről formálódó Szeresd Magad közösség.

1.) Időrendi sorrendben a Zentai Ákos vezette Magyarok Szövetsége Szentesi csoportja van legrégebben jelen a közéletben. A helyi közösség célja a magyarok érdekképviselete, a nemzet visszavezetése az „ősi magyar értékekhez”, egyben utat kíván mutatni a jövőbe a szeretet és az odaadás jegyében. A csoport szervezett előadásai hetente kínálnak gazdag művelődési és tájékoztató választékot az érdeklődők számára. Olyan kiváló írók, előadók fémjelzik a programjaikat, mint pl.: Born Gergely, Matek Kamill, Vesztergám Miklós, Arany László vagy Dr. Bene Gábor. Álláspontjuk szerint a jövő problémáit csak egy felnőtt, megerősödött, helyi közösségekre épülő nemzet tudja kezelni. Rendezvényeiken, szer–tartásaikon rendszeresen családosan jelennek meg az érdeklődők, mert ahogyan hirdetik, az egészséges család képes egészséges közösségeket létrehozni, amelyek a jövő településeit formálhatják. Programjaik helyszíne a Szentes Közösségi tér – Dózsa ház.

2.) A megalakulás tekintetében következő közösség a 2015-ben létrejött Szentes Boldogságklub (Bánfi Józsefné vezetésével), amelyet Bagdi Bella „Jobb Veled a Világ” kezdeményezése indította el. Azóta töretlenül dolgoznak saját maguk és a körülöttünk lévő világ jobbításán. A programjuk szerint minden hónap más témát ölel fel. Kezdeményezésükre jött létre Szentesen „boldog óvoda és iskola is. Bagdi Bella mind énekesnő nagy szerepet játszik a klub életében. Programjaik helyszíne a Szentes Közösségi tér – Dózsa ház, ahol továbbra is a közösségi érdekeket szem előtt tartva helyet adnak agykontrollnak, Zumba oktatásnak, természetgyógyászati előadásoknak, boldogságprogramnak, meridián tornának. Nemcsak a saját klubéletet folytatják, hanem külső programokhoz is szívesen kapcsolódnak, akár társszervezőként, akár résztvevőként. Évek óta segítői a szentesi Gondozási Központ „A szeretet mindent elfogad” rendezvényeinek, de közreműködtek egészen más jellegű közösség, mint Szentesi L’amour vállalkozói csoport programjában is. Nagyon fontos számukra a meridián torna, szeretnék elérni, hogy az emberek minden reggelt tornával kezdjenek. Ehhez Szentes természeti adottságait igyekeznek használni (Széchenyi liget, Hősök erdeje). Céljuk, hogy mindezt kiterjesszék minden iskolára, óvodára és idősek otthonában is meridián tornával indulhatna a nap, amiben az életkor nem akadály, mivel 4-104-éves korig bárki elkezdheti, gyakorolhatja. A Szentes Boldogságklub kifejezetten nyitott más közösségekkel való együttműködésre, sőt 2018-tól kezdve Szentes testvérvárosában Sepsiszentgyörgyön az ottani Boldogságklubbal tartanak fent kapcsolatot, ami a Kárpát–medencei magyarság nemzetegyesítő céljának folyamatában figyelemreméltó tevékenység. Fontosnak tartják a törekvő, jószándékú, emberek, klubok összefogását, időnkénti közös ügyekben való ténykedését, egymás megünneplését, közös programokat, egymástól való tanulást, értékek megismerését, átvételét. Ehhez a Kincs a kezedben program látják megfelelő lehetőségnek. Minden hónapban szeretnének olyan összejövetelt, ahol egy-egy alkalommal néhány fő megmutatná, hogy mit tud, miben tud másoknak segíteni. Céljuk, hogy a nyári hónapokban szeretet edzőtáborokat szervezzenek.
A jövőbeni terveik között szerepel:
– műhelymunka keretében egészséges ételek készítése és tanítása,
– közös barátságnapok a pályázati programban szereplő más településekkel,
– tisztasági, szemétszedési programok.
– Tégy jót és tartsd titokban! kezdeményezés, a boltokban kuponvásárlási lehetőséggel (a következő vásárló kaphatná az ingyen péksüteményt, kávét stb.),
– „Vidd hírét az igazaknak!” címmel pozitív hírmondó heti megjelenéssel, amelyben a városi és környékbeli törekvésekről és megvalósult programokról adna beszámolókat, illetőleg azoknak a könyveknek az ismertetőjét találhatnánk, amelyek lelkileg erősítenek és előre visznek. Emellett lenne benne humorzsák is, mivel a nevetés a legjobb gyógyító módszer! Az újság melléklete a kuponfüzet, melyben olyan ajándékokat lehetne kiváltani, amelyek nem kerülnek semmibe. Így mosolykupon, öleléskupon, erős kézfogás kupon, vállveregetőkupon, közös ének/tánckupon, meridiántorna kupon. A kuponbeváltók önkéntesek lennének.

3.) Tonomárné Dancsó Erika mesterfodrász, fodrász olimpikon kezdeményezésére jött létre a Szeresd magad! önfejlesztő közösség 2018-ban. Az időszakos találkozások alapító résztvevői a Dancsó Erika Szalon vendégköre, de később a résztvevők összetétele tovább bővült más érdeklődőkkel is. A közösség különlegességét az adja, hogy éppen azon a szépségipari ismeretségeken alapul, amely nem természetszerűen kapcsolódik a spirituális témákhoz. Az összejöveteleiken az egészségmegőrzés, a kulturált öltözködés, a kommunikáció, a marketing, a gondolatfejlesztés, a zene egyaránt téma. A klub más közösségek irányába is nyitott. Programjaik helyszíne a Dancsó Erika Szalon ingergazdag épülete.

Befejezésül ideillesztem azt a felhívást, amellyel a Szeresd magad! közösség programja elindult:

Szeresd magad!

Szeresd a Világot!

A Bolygót, amely éltet. Táplál, megvéd s a születésed pillanatától befogad. Magára engedi, viseli a rettentő súlyt, amelyre azt mondjuk, a Világ. A Világ, ami talán furcsa, de Benned él. Nem Te vagy a Világban, hanem az van Benned.

Ha szépnek látod, Magadat látod szépnek, ha vonzó, az a Te vonzerőd, ha békésnek érzed, akkor a saját lelked békéjére ébredsz. Szeresd hát magad és Benned a Világot.

Szeresd az összes színét, minden ízét, illatát, a hangjait. Az állatok tiszta egyszerűségét, a növények gyógyító erejét, a vizek hűsítő cseppjeit, mert mindez a Tiéd, ez a Te Világod. Azonos vagy a bolygóval, nem különülsz el semmitől, Egy vagy a Világon mindennel.

Tiéd ennek a Földnek valamennyi fénye, az összes csillogása, erotikája, minden, amit látsz, ami érzéki, ami bájos, ami csábító, ami lényéből fakadó varázslatos szépségével hidat épít ember és ember között.

Minden, ami Külső.

Ezt láthatjuk meg egy szeretetközösségben is. A Vízöntő jegyében így hangolódunk végül (egy)másra. Így nézünk és így érzünk (egy)másra. Bár minden Egy, de Más és Más szépségben mutatja meg magát, az összes Ember, mert mindenki szép, úgy ahogy van.

Szeresd az Embereket!

Amikor Magadat szereted, akkor elfogadod azt, ami vagy. Nem csak a kasznit, ami a tükörből üdvözöl, hanem a képességeidet, a hangodat, az erényeidet és a botlásaidat is. Az esendőséged is a Tiéd és az is szerethető, mert az is Te vagy. Önmagunk szeretete, a saját lényünk felismerése, elfogadása, az életenergiánk táplálása. Csak az szerethet mást, aki először magát szereti. Csak az tisztelhet, csak az becsülhet mást, aki először magát tiszteli, önön lényét tartja elsőként becsülendőnek. Az Anya is csak azt a szeretetet adhatja gyermekének, ami a sajátja. Ha nincs benne, nem tud adni, mert a semmiből csak semmit adhat, de önmaga szeretetén keresztül megtalálja azt a belső forrást, amelyből korlátlan mennyiségben árad a szeretet. Hát nem csodálatos? Különleges, ahogy a nyelvünkben rátalálunk a szóra, Szer. A Szer jelentése az ősöknél az isteni teremtőerő, minden élet értelmezője volt. Hm…. A szer, ami etet? Ami táplál? Mi van akkor, ha a saját magad teremtő erővel táplálása éppen a Világod életető ereje is egyben? Belülről indul minden teremtés, minden gondolat, érzés és tett.

Először belső volt minden, ami később külső. Önmagad szeretete, elfogadása, így válik az emberek szeretetévé és elfogadásává. Így válsz jelenné a mindenben.

Szeresd a Sportot!

Minden külső, először belső. Az egészségtelen gondolatok eredménye, ha rosszul érzed magad. Nincs stressz a világban, csak egészségtelen gondolatokból fakadó rossz érzés. Szeresd magad és fogadd el, amit látsz, vagy ha nem akarod, akkor sportolj!

Ne magaddal harcolj, hanem magaddal sportolj!

Minden sport kezdete, az az első gondolat, amikor elképzeled, hogy a tornacipőd a hátizsákba teszed. Itt kezdődik az egészség teremtése, ezzel a gondolattal, a többi jön magától. Az vagy, aki. Az, hogy boldogság vagy boldogtalanság van Benned nagy mértékben függ a sporttól, az egészséges lelkedtől. Éppen annyira lehet Benned boldogság, mint amennyire egészséges vagy és éppen annyira leszel egészséges, mint ahogy táplálkozol (mert táplálni, nem az, mint enni), mint ahogy sportolsz.

Éppen annyi boldogság lehet benned, mint amennyire ápolt vagy, igényes, amennyit törődsz magaddal kívül és belül. Pont annyi boldogság lehet tiéd, mint amennyi egészséges, tiszta, építő gondolatod van, és végül mindennek csak akkor marad értelme, ha egészséges vagy. Azért meg sportolni kell. Éppen annyi vagy, amennyire szeretet vagy!

IV. Veszprémi elképzelés

Veszprémben a Szabad Sajtó Kulturális Egyesület és az ITTMOST Kör létrehozta a tizenkét elemből álló Piros-fehér-zöld projektet, amelynek alapja, meghatározója a szeretet és a csend. 2023-ban Veszprém lesz Európa Kulturális Fővárosa, mi ekkor is ezt a programot kívánjuk kibővített formában megvalósítani. Veszprém mellett három bakonyi és öt balatoni település is szerepel a projektben. 

Jelen pályázatban három projekt elemet szerepeltetünk:

1. Szeretet Nap, Szeretet Ünnep
2022. szeptember első szombatján
Együttműködő partnerek: AGORA, Civil Ház, Egészségfejlesztési Iroda, stb.
Fő lelki-szellemi téma: szeretet, szerelem, boldogság.
Ehhez kapcsolódóan: kulturális, művészeti, spirituális, ismeretterjesztő programok, ökovásár, kézműves termékek árusítása, mozgástér, gyerek- és családi programok.

  • előadások
  • kerekasztalok
  • workshopok
  • közös tánc
  • szeretet kenyérsütés
  • közös meditáció
  • művészkörök bemutatkozása
  • szeretet körök szervezése, bemutatkozása

Minden korosztályt meg akarunk szólítani. Tervezzük egy gyógynövény kert és egy közösségi kemence létesítését is. 
2023-ban 3 naposra tervezzük ugyanezt a rendezvényt. 

2. Csendtől a Varázsig, adventtől Karácsonyig rendezvény
Nov. 20. – dec. 20. között
Veszprém, Markó, Band, Csehbánya, Paloznak, Csopak, Balatonfüred, Tihany, Balatonudvari, Vászoly!!

Minden korosztályhoz kívánunk szólni. 
Cél: Az ünnep igazi fényének, eredeti varázsának megteremtése, helyre állítása.

Kulturális, művészeti, spirituális, ismeretterjesztő programok, séták, túrák.

  • – Milyen volt a Karácsony régen Veszprémben, s a Bakonyban? 
  • – Hogyan ünnepeljünk ma? 
  • – Előadások 
  • – Gyerek programok
  • – Családi programok
  • – Ajándék tárgy készítés 
  • – Kézműves vásárok 
  • – Koncertek
  • – Interaktív táncok
  • – Filmvetítések
  • – Vers- és próza müsorok
  • – Fotó – képzőművészeti – kézműves kiállítások!

3. A fenti rendezvényekhez vportre.hu lapszámok készítése
A vportre.hu veszprémi időszakosan megjelenő internetes lap. Tíz éve indult, az eddigi 28 lapszámmal komoly elismerést vívott ki magának, eljutott minden kontinensre is. A tervezett lapszámokban riportok, interjúk jelennének meg az előadókkal, fellépőkkel, illetve cikkek az előadásokról, szellemiségről.